wtorek, 3 listopada 2015

My Little Pony TagHej wam!

Dziś przychodzimy do was z tagiem do którego nominowała nas Victoria z Czytelniczych myśli :). Zapraszamy do czytania!


Apple Jack - książka, w której bardzo ważne są więzi rodzinne. 

Claudie- Jako pierwsze przyszły mi na myśl "Kwiaty na poddaszu". W sumie trochę to dziwne, bo przecież w tej książce matka porzuciła swoje dzieci na pastwę losu, ale chodzi mi bardziej o relacje między rodzeństwem. Bo nie da się zaprzeczyć, że byli do siebie bardzo przywiązani. 
Juliet- Wybieram „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins .
Katniss poświęciła się dla siostry. Widać jak wielkim uczuciem ją darzyła. Nawet kiedy pojechała na igrzyska i kiedy już trwały, to Katniss miała w głowie tylko Prim.


Pinkie Pie- najzabawniejsza książka, którą spotkałaś w swojej "czytelniczej karierze".Claudie- Najzabawniejsza? Hmm, trudny wybór. W sumie są to chyba "Dary Anioła", nieźle się uśmiałam podczas czytania tych książek :D.
Juliet- Idealnie pasują tu książki Ricka Riordana :D. Każda z nich zawiera swój niepowtarzalny humor i nie ma książki tego autora, przy której nie zaśmiałabym się chociaż raz :D.


Rarity - książka z silną i niezależną bohaterką, która ma wpływ na adoratorów.Claudie- Od razu przyszła mi do głowy Katniss, co raczej nie jest niczym dziwnym :D. Ale spróbuję zabłysnąć oryginalnością i podam kogoś innego- mianowicie...hmm...no nie! Nikt nie przychodzi mi do głowy, więc ostatecznie niech będzie Katniss :D.
Juliet- Hmm... Wybieram „Szukając Alaski” Johna Greena.
Alaska, to zdecydowanie silny charakter. Jest niezależna, łamie zasady i tworzy własne. Ma wielu adoratorów, co jej pochlebia. Ale umie nimi umiejętnie manipulować.


Fluttershy - wspaniała książka, o której istnieniu wiedzą nieliczni.Claudie- I tu muszę podać jedną z moich ulubionych książek w ostatnim czasie, którą przeczytałam zaledwie kilka tygodni temu- jest to "Druga szansa" Katarzyny Bereniki Miszczuk. Z tego co wiem, nie jest ona zbyt znana, a szkoda, bo ta książka jest po prostu ekstra! Naprawdę dawno żadna powieść mnie aż tak nie wciągnęła.
Juliet- Taką książką jest zdecydowanie „Cień i kość” Leigh Bardugo.
Słyszałam o niej od jedynie kilku booktuberek, a książką zasługuje na większy rozgłos.
Sama sięgnęłam po nią nieświadomie. Zaintrygowała mnie okładka i tytuł książki. A jak się potem okazało, treść również jest cudowna.


Twilight Sparks - książka z postacią, która mogłaby zostać twoją przyjaciółką.
Claudie- Dużo jest książkowych postaci, które mogłyby zostać moimi przyjaciółkami :D Ale po namyśle wybiorę chyba Julię z "Drugiej szansy". To jest postać, z którą naprawdę chciałabym się zaprzyjaźnić, myślę że doskonale byśmy się dogadały.
Juliet- „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” (Jak i inne części) Rick Riordan.
Z chęcią zaprzyjaźniłabym się z Annabeth. Mamy podobne zainteresowania, podobną wizję na świat... Szybko odnalazłybyśmy wspólny język :P.


Spike - książka z nieszczęśliwie zakochaną postacią.Claudie- Trudny wybór. I to bardzo... Chyba nie jestem w stanie podać tu żadnej książki :/.
Juliet- No i tu mam problem... Czytam wiele książek, w których bohater jest nieszczęśliwie zakochany...
Nie umiem wybrać tu jednej książki.


Rainbow Dash - książka, do której masz największy sentyment.Claudie- Jest to zdecydowanie "Uczennica Maga" Trudi Canavan. Naprawdę miło wspominam tą książkę i często do niej wracam, choćby po to, by poczytać ulubione momenty :).
Juliet- Zdecydowanie "Rywalki" Kiera Cass.
Polubiłam od tej książki trylogie. Przeczytałam ją w jeden dzień. Czytałam podczas świąt bożego narodzenia z kubkiem herbaty w ręku, siedząc przy choince <3  Oj wiele by wymieniać :D...
Często do niej wracam, chociażby po to aby przypomnieć sobie pewne fragmenty...
Nominujemy:
1. Medyka (medycy-nie-gesi)
2. Anie K (czytanie naszym życiem)
3. Oliwię (zaczytana blonydnka)
4. Suomi (biblioteczka suomi)

8 komentarzy

 1. Dziękuję bardzo, ale już robiłam ten TAG. Zaraz na początku prowadzenia bloga i na razie za szybko, żeby go powtarzać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy, nic na siłę :) Może za jakiś czas zdecydujesz się go powtórzyć :) /Claudie

   Usuń
 2. Dziękuję bardzo za nominację! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuję za nominację! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Katniss faktycznie bardzo dobrze pasuje do tej kategorii i mi również było ciężko wymyślić kogoś innego :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt inny nie pasowałby tak idelanie :D. / Juliet

   Usuń
 5. my little pony stare opony  dupa moja sister to oglada to jest fajne <3

  OdpowiedzUsuń
 6. to jest supppeeeeeeeeeranckieeeeeeeeee

  <3<3<3

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.