wtorek, 30 czerwca 2015

1 cz. serii: ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" czyli ,,Złodziej Pioruna" Ricka Riordana


Książkowy opis: Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do szkoły, grającym w koszykówkę i jeżdżącym na rowerze. Nic szczególnego. Dopóki przez przypadek nie wyparowałem nauczycielki matmy. Wtedy się zaczęło. Teraz zajmuję się walką na miecze, pokonywaniem potworów, w czym pomagają mi przyjaciele, a poza tym staram się po prostu przeżyć. Przedstawiam wam opowieść o tym, jak Zeus, bóg niebios, uznał, że ukradłem mu piorun - a rozgniewany Zeus to naprawdę spory problem.


- Ekhm - odezwał się Grover - Percy?
- Mhm?
- Pewnie cię to zainteresuje.
- Mhm?
- Cerber mówi, że mamy dziesięć sekund na modlitwę do wybranego boga. A potem... no wiesz... on jest głodny.

Moje wrażenia: 
Książka ta jest jak dla mnie wyjątkowa. Zawiera połączenie greckiej mitologii i współczesnego świata fantastyki (100% moich klimatów♥).
Nie mam co do niej jakich kol wiek zarzutów! Według mnie jest przecudowna i wciągająca... czyta się ją z ogromną prędkością :D Ja sama przeczytałam ją w niecałą noc? (Tak mi się wydaje :P) 

Świat przedstawiony w książce: W ,,Złodzieju pioruna" poznajemy świat zwykłych śmiertelników, herosów (dzieci półkrwi; tzn. jedno z rodziców takiego dziecka jest bogiem) oraz bogów olimpijskich. 

Bohaterowie: 
Głównym bohaterem książki jest dwu-nastoletni Percy Jackson. Uchodzi on za trudnego chłopaka, który ma problemy z koncentracją i nie stwierdzone ADHD. Trzeba również dodać, że ZAWSZE wpada w tarapaty czy tego chce czy nie.
Zmienia szkołę co rok, ponieważ za każdym razem robi coś przez co zostaje z niej wylany. Obecnie chodzi do szkoły ,,Yancy Academy" dla dzieci z problemami.
Niestety Percy nie może przebywać cały rok w swoim domu. Dlaczego? A dlatego, żeby go chronić przed niebezpieczeństwami. Jakimi? O tym dowiadujemy się później.
Przechodząc do innych bohaterów w tym tomie poznajemy:
- Grovera- przyjaciela Perciego z Yancy Academy, który okazuje się być satyrem. - Annabeth- córkę Ateny, która później staje się przyjaciółką Perciego.
... I wiele innych mniej znaczących bohaterów.

Styl Autora: Styl pisania Pana Ricka Riordana, jest lekki i przyjemny co sprawia, że bardzo łatwo czyta się jego książki. Autor umiejętnie i doskonale wpasował starodawną mitologię w teraźniejszość, o której nie często możemy przeczytać.
 
Podsumowanie: 
Moim zdaniem ,,Złodziej Pioruna" to:
-fascynująca i godna polecenia książka. Szczególnie dla osób, które uwielbiają jak ja mitologię (tak, powtarzam się :D)
- książka, która z pewnością wywołała uśmiech na twojej twarzy
- książka, która sprawi, że oderwiesz się w 100% od rzeczywistości i nie będziesz chciał do niej już wracać 


Tytuł polskiego wydania: Złodziej Pioruna
Tytuł Angielskiego wydania: The lightning thief
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania w Polsce: 6 maja 2009
numer ISBN: 9788392883708
liczba stron: 360
cena z okładki: 34,90 zł
Moja Ocena: 10/10 ♥

Recenzję napisała: Juliet♥ 


2 komentarze

 1. Słyszałam o tej książce kilka razy i mam nadzieję, że uda mi się ją znaleźć w bibliotece. ;)
  gabxreadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie w taki sposób po nią sięgnęłam :). Dużo osób mi o niej mówiło, no i w końcu sama ją wypożyczyłam. I nie żałuję ♥ Książka cudowna jak i inne części serii :). /Juliet

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.